Lezzet ustası, yaratıcı ambalaj tasarımıyla ödüle doymadı!

Türkiye’nin ayçiçek yağı Safya, yeni ambalajıyla da adından çok söz ettirdi.

Safya pet ambalajının strüktürel yapısında direnç oluşturmak için yan yüzeylerde ayçiçeğini çağrıştıran rölyefler tasarlanmıştır. Etiketinde ise yağ damlası soyutlamasıyla kolay, güvenli kavrama amaçlanmış olup şişenin işlevselliği estetikle bütünleştirilerek modern bir görünüme kavuşturulmuştur. Safya'nın yeni beyaz ambalajı rakiplerinin sıradanlaşan renklerinin arasında rafta hemen fark edilirken modernliğin ve yeniliğin temsilcisi olduğunu kanıtlıyor. Ayrıca ambalaj üzerindeki uçuşan yapraklarla hafiflik algısını da sağlamlaştırıyor. Logosunu da modernleştiren Safya, yağın saflığını ve hafifliğini S ve F harflerindeki damla figürüyle stilize ediyor.

 

Design Turkey 2016 “İyi Tasarım Ödülü”

Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri, Türkiye’de kullanıcının ihtiyaçlarını gözeten, ihracatta ve ulusal pazarda ürüne katma değer ve rekabetçi üstünlük kazandıran iyi tasarımı ödüllendirerek, iyi tasarlanmış ürünlerin topluma ve endüstriye sağladığı faydaları görünür kılmak amacıyla T.C. Ekonomi Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu işbirliğiyle TURQUALITY Programı dâhilinde düzenlenmektedir.

WorldStar 2016, Dünya Ambalaj Örgütü Gıda Kategorisi “Tasarım Ödülü”

1970 yılından bu yana Dünya Ambalaj Derneği tarafından düzenlenen, Dünyanın En Seçkin ambalajlarının seçildiği  Worldstar yarışmasında, 35 ülkeden katılım sağlayan 293 ambalaj arasından tasarım ödülüne layık görülmüştür.

AsiaStar 2015, Tüketici Ürünleri Kategorisi “Tasarım Ödülü”

Asya Ambalaj Federasyonu tarafından 12 ülkenin katılımıyla düzenlenen ve 2015 yılında Türkiye’nin ev sahipliği yaptığı Asiastar yarışmasında 196 başvuru arasından, Tüketici Ürünleri Kategorisinde tasarım ödülüne layık görülmüştür.

Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması 2015,  Gıda Kategorisi “Yetkinlik Ödülü”

Türkiye Ambalaj Sanayicileri Derneği tarafından 6ncısı düzenlenen, Ambalaj Ay Yıldızları yarışmasında, 9 farklı kategoride değerlendirilen 196 başvuru arasından Gıda kategorisinde “Yetkinlik Ödülüne” layık görülmüştür.