Bugünkü yazımızda size, Ayçiçek yağı ile yapabileceğiniz 4 lezzetli hamur işinden bahsedeceğiz.

Ayçiçek yağı mutfaklarımızın vazgeçilmezlerinden biri. Tencere yemeklerinden çorbalara, kızartmalardan mezelere kadar pek çok yemeğin lezzet sırrı Ayçiçek yağı. Ancak Ayçiçek yağının en çok yakıştığı, neredeyse vazgeçilmez olduğu bir konu var ki, o da hamur işleri.

Bugünkü yazımızda size, Ayçiçek yağı ile yapabileceğiniz 4 lezzetli hamur işinden bahsedeceğiz.

Kahvaltıların vazgeçilmezi: Açma

Şöyle yumuşacık, ağızda dağılan bir açmayı kim sevmez ki! En sevilen kahvaltılıklardan biri olan açma, yumuşacık dokusunu ayçiçek yağına borçlu.

Şöyle ağızlara layık bir açma için, tarifimize buradan ulaşabilirsiniz.

Aşkların en güzeli: Üzümlü Kek

Tüm keklerin kalbimizdeki yeri büyük, ancak uğruna şarkılar dahi yazılan üzümlü keki bir başka seviyoruz kuşkusuz. Hele yanında sıcacık bir de çay varsa, değmeyin keyfimize! Puf puf bir üzümlü kek için gereken malzemelerden biri de, ayçiçek yağı elbette.

Tatlıların şahı: Ev baklavası

Özellikle bayramların vazgeçilmez tatlılarından biridir ev baklavası. Çok emek ister ama kendisine sunulan emeğin mükafatını da muhteşem bir lezzetle verir. Pek çok kişi üzerine eritilmiş tereyağı döküldüğünü bilir, oysa ev baklavasının o incecik, kendine has hamuru da ayçiçek yağı içerir.

Ağzınızda dağılan ev baklavası tarifimize buradan ulaşabilirsiniz.

Kahvenin yanına çok yakışır: Parça Çikolatalı Kurabiye

Pek çok kişi kurabiye yapımında katı kullanımının şart olduğunu düşünür. Oysa ağızda dağılan kurabiyeler ayçiçek yağı ile pişer! Özellikle kahvenin yanına çok yakışan parça çikolatalı kurabiye, ayçiçek yağı ile pişirilen lezzetlerden yalnızca bir tanesi.

Tadına doyulmaz hamur işleri için, Türkiye’nin üstün lezzet ödüllü Ayçiçek yağı Safya’yı tercih edin! Safya Ayçiçek yağı, üstün formüllü yapısı sayesinde hamur işlerinizin hafif ve kokusuz olmasını sağlar. Safya Ayçiçek yağını, Türkiye’nin 81 ilinde saygın marketlerinden edinebilirsiniz.