SAFYA

ANNE MUTFAĞININ
SAF LEZZETİ

image

Mutfak, bir evin kalbidir. Bütün aileyi bir araya getiren sofralar, en kıymetli çocukluk anılarımızı besleyen kokular, annelerimizin mutfağında pişmiş lezzetlere aittir.

İşte biz Safya olarak, annelerimizin ellerinden çıkmış o leziz yemekleri günümüz mutfaklarına taşımak için yola çıktık.

SAFYA, ADINDA LEZZETİN EN SAF HALİ VAR

image

Bir zamanlar Anadolu’da, birbirinden leziz ev yemekleri dillere destan olmuş bir anne, “Safya Hanım” yaşardı. Safya Hanım’ın hünerli elleriyle hazırladığı yemekler öylesine sevilirdi ki, her düğünde yemekleri onun hazırlaması istenirdi. Davetliler, yemekleri Safya Hanım’ın hazırladığını öğrendikleri düğünlere, bambaşka bir heyecanla gelirdi.

Safya Hanım, yemeklerini daima saf ayçiçek yağıyla pişirirdi. Lezzet sırrı sorulduğunda ise hep aynı yanıtı verirdi: Saflık ve doğallık.

İşte saf ayçiçek yağı ilhamımızı o kıymetli anneden, Safya Hanım’dan aldık. Safya Hanımın lezzetli yemeklerinin ardında yatan sırrı, saf ayçiçek yağını Türkiye ve dünya sofralarına taşımak için yola çıktık. Kalite ve lezzetten ödün vermeyen Safya ayçiçek yağımızın adını da onun muhterem ismiyle taçlandırdık.

image

BU SAFLIK VE LEZZETİN ARDINDA YÜKSEK İNOVASYON VAR

image

Biz ilhamımızı Anadolu’nun hünerli annelerinden, kalitemizi ise inovasyona olan inancımızdan alıyoruz. Ayçiçek yağının en saf ve en lezzetli halini sizlerin sofralarınıza taşımak için, gıda teknolojilerini yakından takip ediyoruz. Bu yüzden, Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı Mersin’de yer alan tam entegre üretim tesisimizin laboratuvarları, en son teknolojiye sahip. Üstün teknolojili laboratuvarlarımızda 7 gün 24 saat durmaksızın çalışıyor ve üretimimizin her aşamasını titizlikle kontrol ediyoruz.

SAFYA

TEMİZ BİR DÜNYA
İÇİN VAR

image

Çocuklarımıza verebileceğimiz tek gerçek miras, onlara yaşanabilir bir dünya bırakmak. Bu nedenle çevre kirliliğini önlemek çalışmalarımızın en önemli odak noktalarından birini oluşturuyor. Tasarımdan üretime, lojistikten son kullanıcı deneyimine kadar tüm çalışmalarımızda sürdürülebilir bir dünya için emek harcıyoruz.

Sürdürülebilir bir dünya adına çalışmalarımız, üretimin ilk aşamasından itibaren başlıyor. Çevre kirliliğini önlemek adına gereken tüm altyapı yatırımlarını gerçekleştirdiğimiz üretim tesisimizde, insan sağlığına zarar veren hiçbir maddeyi kullanmadan üretimimizi sürdürüyoruz.

Çevre adına aldığımız kararlar, üretimimizle de sınırlı değil: Atık yağların sulara karışmasına engel olmak ve onları geri dönüşüme kazandırmak için de yoğun bir biçimde çalışıyoruz. Bu alanda geliştirdiğimiz projelerde son kullanıcıların atık yağlarını biriktirmesini teşvik ediyoruz. Türkiye ile başladığımız atık yağ projemiz ile yalnızca Türkiye değil, dünyada da geri dönüşüm bilinci yaratmak için çalışıyoruz.

SAFYA

BU MARKANIN ARDINDA GÜÇLÜ KADINLAR VAR

image

Biz ismimizi Anadolu’nun kıymetli bir annesinden, gücümüzü ise kadın çalışanlarımızdan alıyoruz. Çünkü biz, kadın istihdamının toplumsal ilerlemenin en önemli anahtarlarından biri olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle kadın istihdamına önem veren İK politikalarımızla, Türkiye’nin en çok kadın istihdamı sağlayan markalarından biri olmanın gururunu yaşıyoruz.

image