ALTI ÜLKE, DOKUZ OFİS,
BEŞ YÜZÜ AŞKIN ÇALIŞAN

image

Kurulduğumuz günden bugüne kaliteden taviz vermeden oluşturduğumuz yüksek ticaret hacmiyle, Türkiye’nin en büyük ilk 500 ihracatçısı arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz.

Amerika Birleşik Devletleri’nden Japonya’ya, 6 kıtada oluşturduğumuz geniş ihracat ağıyla, 70’i aşkın ülkeye bitkisel yağ ihracatı gerçekleştiriyor, günbegün artan ticaret hacmimiz ile ihracat pazarını çeşitlendiriyoruz.

Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı Mersin’de yer alan, 1 milyon üretim kapasiteli üretim tesisimiz; 220 bin metreküp kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük üçüncü petrol ve bitkisel yağ depolama tesisimiz ve SAVKA açık deniz gemi yükleme/tahliye limanımızla tüm dünyaya hizmet veriyoruz. 

AVES HAKKINDA

image

Uluslararası emtia ticaretinde 30 yılı aşkın deneyime sahip olan AVES, dünya üzerindeki şirketleri aracılığıyla Türkiye’nin ham ayçiçek yağı tedariki ve üretiminde en büyük pay sahiplerinden biridir. AVES, bitkisel yağların üretimi ve uluslararası ticareti, biyodizel üretimi, bitkisel yağ depolama, gayrimenkul sektörü, açık deniz gemi yükleme ve boşaltma platformunda faaliyet göstermektedir.

Aves 2013 yılında kurduğu SAFYA markasıyla, ulusal ve uluslararası sıvı yağ piyasasında, perakende ve HORECA alanına hizmet vermektedir.

SAVKA HAKKINDA

image

SAVKA, sahilden 5 kilometre uzaklıkta, 12 metre draftta, 80 bin DWT kapasitesi ile aynı anda iki geminin yanaşıp, boşaltım ve yükleme yapabileceği deniz platformuna sahip tek tesistir. Petrol ve bitkisel yağ ticareti yapan şirketlere yönelik hizmet veren SAVKA, hem yerel hem de uluslararası şirketlerde iç ve dış ticaretin lojistik olarak desteklenmesi ve kargo akışının sağlanması için ideal bir konuma sahip olmasının yanında Avrupa, Ortadoğu ve Afrika arasındaki uluslararası nakliye yollarının ortasında transit ürün ticaretinin de yapılabildiği stratejik bir noktadır.

Aves Mersin Terminali’ne ait Doğu ve Batı Depolama Tesisleri ise 220 bin metreküp kapasitesine sahip hacimleri 1000 metreküp -15 bin metreküp arası değişen 46 tanktan meydana gelmektedir.